PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Temat o wszystkim...

Zwierz@k - Wto 16 Gru, 2008

w gorszym - poglebisz kontuzje.
Dev - Wto 16 Gru, 2008

wróciłam. dziś tylko 5 km, ale miałam tygodniową przerwę.
a stopa jakby była połamana to bym nie mogła chodzić, wg mnie jest sina bo stłuczona, tyle.
a piszczelem i kolanem nie mogę kopać, a nie biegać :wink:

ej chopaki, nie wiecie może czy będzie powtórka z tej gali mma co była ost w piątek (czekałam na nią 2 tyg i sobie zapomniałam :wall: ). oglądał ktos w ogóle?

rysiek, ile biegasz dziennie? pytam z czystej ciekawosci.

Saj-En - Wto 16 Gru, 2008

5 km to i tak sporo jak na zsiniałą i bolącą nogę chyba??
Ryszard - Wto 16 Gru, 2008

Normalnie jak trenuję (normalnie, bo teraz od miesiąca pauzuję i jeszcze przynajmniej tydzień) to nie biegam codziennie tylko ok. co drugi dzień.
Treningi staram się w miarę różnicować, by mi się nie znudziły - jak na razie i tak mi sprawia bieganie ogromną frajdę, ale niestety taki już jestem, że szybko mi przechodzą takie zajawki.
Więc tak: na początku, po kontuzji albo dłuższej przerwie biegam przez ok. miesiąc objętość taką na roztrenowanie - w pierwszych tygodniach jest to ok. 6 km, potem zwiększam obciążenie do ok. 11km*. Ew. raz w tygodniu trzasnę sobie dłużej, tak do 15.
Potem już sobie komponuję coś na kształt "planu treningowego". Średni kilometraż wynosi ok. 12 km - czasem krócej, czasem dłużej. Bieg ciągły warto często urozmaicać odcinkami szybkich podbiegów (100, 150m sprintu), skipami (porządnymi, intensywnymi). Niekiedy raz w tygodniu robię "górkę" tj. w miarę dynamiczne zbiegi i podbiegi na okolicznym wzniesieniu/wałach, czasem schodkach na wałach. Standardowo też jedno długie wybieganie w tygodniu - ok. 20-25km.

Nie jestem doświadczony jakoś szczególnie - większość jest albo na podstawie tego co wyczytałem oraz tego co wybiegałem. To ma mi sprawiać głównie przyjemność (chociaż poprawianie wyników też daje satysfakcję), więc wszystko to traktuj raczej z przymrużeniem oka.

*te odległości trzeba brać bardzo orientacyjnie bo są podyktowane najwygodniejszą pętelką

Poniżej masz link do czegoś co Cię powinno zainteresować:
trening biegowy uzupełniający, przeznaczony dla ludzi, dla których bieganie nie jest głównym treningiem.
http://bieganie.pl/index....1&cat=19&id=428

Aj - Wto 16 Gru, 2008

Ja tam jestem zdanie że bieganie jest niezdrowe i powoduje choroby serca. Nie warto się przeforsowywać i marnować swoje zdrowie! Porzućcie tę ścieżkę śmierci i dajcie sobie szanse na normalne życie - jak dzieci na polsacie z wózkami. Wyglądają tak, bo kiedyś biegały, albo aż za bardzo chciały. Przymyślcie to. :faja:
Zwierz@k - Wto 16 Gru, 2008

heh? :roll:
Saj-En - Wto 16 Gru, 2008

zero empatii. czysta pierdolona ironia...
Aneta - Śro 17 Gru, 2008

Ladnie nazik. Podoba mi sie :)
evil - Śro 17 Gru, 2008

bieganie? a komu to potrzebne? forsuję się umysłowo i fizycznie w pracy i jeszcze mam biegać? jak mam sięzmęczyć to paczka szlugów i spacer wystarczą. ale niedaleki spacer, jakieś 300 metrów, z domu do garażu po Faszystowóz...
evil - Śro 17 Gru, 2008

o, to mamy coś wspólnego.
Dev - Śro 17 Gru, 2008

biegam, żeby miec stalową kondycję, mniej 'cierpieć' na treningu i decydować o przebiegu sparingu. poza tym mam w planach zostać mistrzynią świata ( :mrgreen: ) także bieganie to tylko 15 % wszystkiego, co muszę robić. a zwykli śmiertelnicy niech sobie spacerują po piwo i szlugi i spowrotem, każdy robi to co lubi.
Rysiek, dzięki wielkie za odpowiedź i ten link, bardzo mi się przydał :) a w ogole to kapitalne jest to forum!

Dev - Śro 17 Gru, 2008

nie zartuj, wcale nie chcę uchodzić za zabójcę (chyba ze w ringu), także wypić zawsze mozemy, tylko ja teraz baaardzo ograniczyłam się z %, wiadomo, nie służą treningowi :wink:
może planujesz jakies przedswiateczne zakupki w rzeszy? :mrgreen:

evil - Śro 17 Gru, 2008

Devotka napisał/a:
(...)zwykli śmiertelnicy niech sobie spacerują po piwo i szlugi i spowrotem, każdy robi to co lubi.


halo, a to do kogo bylo? ja nie jestem "zwykły" wypraszam sobie. :evil:

Dev - Śro 17 Gru, 2008

hmm ale tak myślę, że pewnie się rozminiemy, bo ja już w piątek jade na lubelskie lasy :wink:
ale co sie odwlecze.. w koncu niedługo wiosna, hehe

sory evil, no tak ty jesteś 'złym przykładem'.

Pazzo - Śro 17 Gru, 2008

evil napisał/a:

halo, a to do kogo bylo? ja nie jestem "zwykły" wypraszam sobie. :evil:


narcyzm? :roll:

evil - Śro 17 Gru, 2008

nie, stwierdzenie faktu :twisted:
heroina - Śro 17 Gru, 2008

Devotka napisał/a:
nie mam takich zdjęć :evil:

ja mam :mrgreen:

heroina - Śro 17 Gru, 2008

ale fajosko :twisted:
Mecenas - Śro 17 Gru, 2008

acz małe :twisted:
evil - Śro 17 Gru, 2008

spokojnie, niech ukaże kule, a gremium oceni :faja:
dis - Śro 17 Gru, 2008

http://www.musik-produkti...n-icb300ex.aspx

prawie 3 miechy koszenia trawnikow/pracy na budowie... dzisiaj przyszla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

evil - Śro 17 Gru, 2008

zajebiaszczy bas, ładny sam w sobie!!! :jupi:

w sumie, to się cieszę razem z Tobą!

Mirthall_ - Śro 17 Gru, 2008

Uuu forum wyładniało.
Aneta - Czw 18 Gru, 2008

ludzie maja lekko nasrane w łbach ... http://www.dziennik.pl/wy...skich_lbow.html
Mecenas - Czw 18 Gru, 2008

a mi sie wydawało że skasowaliściei jjuz miałem sie oburzyć

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group